Irina Columbeanu, fiica lui Irinel Columbeanu și a Monicăi Gabor, a vorbit deschis despre viața sa personală, în cadrul unei apariții recente într-o emisiune TV. Tânăra în vârstă de 18 ani a revenit în România pentru a-și revedea tatăl, care se află într-un azil de bătrâni, și a profitat de ocazie pentru a face lămuriri despre planurile sale de viitor și zvonurile legate de o posibilă relație amoroasă.
În ultima perioadă, în presă s-a speculat că Irina ar fi implicată într-o relație cu un tânăr francez. Întrebată direct despre acest subiect, adolescenta a negat categoric: „Nu este adevărat deloc. Nu există niciun prieten de acest fel”, a spus ea zâmbind. Reacția tatălui său nu a întârziat: „Nu încă”, a glumit Irinel Columbeanu.
Irina a precizat că în acest moment se concentrează pe studii și pe relația cu tatăl său: „Acum mă concentrez pe școală și pe tatăl meu. Sunt deschisă, dar nu caut.”
Tânăra, care a trăit în ultimii ani în Malibu, alături de mama sa, Monica Gabor, se pregătește să se mute în New York, unde a fost acceptată la prestigioasa New York University. „Ador România, mai ales mâncarea și peisajele, dar mai ales pe tatăl meu. M-am gândit să fac Facultatea de Medicină la Cluj, dar am primit o oportunitate importantă în New York”, a explicat Irina.
Momentul reîntâlnirii cu Irinel Columbeanu a fost emoționant, mai ales când au vizitat împreună malul lacului unde Irina copilărise. „Avem multe amintiri minunate aici. Iarna mergeam când era lacul înghețat și patinam împreună. Ne era cam frică, dar ne plăcea foarte mult”, a povestit ea.
În încheiere, Irina i-a transmis un mesaj emoționant tatălui ei: „Îți mulțumesc pentru copilăria mea frumoasă și pentru că mereu ești cu zâmbetul pe buze când ești cu mine.”